Refresh loader

Koupání v okolí

Home > Koupání v okolí

Koupání v okolí

V přímém okolí je nadstandardní objem vodních ploch určených k rekreaci (Proboštská jezera, jezero Lhota, Ovčáry, řeka Jizera).

Proboštská jezera

Jsou bývalé pískovny a jsou ideální na koupání. Voda je většinou kvalitní. Oblast jezer je poměrně rozsáhlá a dělí se na část placenou s písčitou pláží, tobogánem a stánky s občerstvením a neplacenou, kde je menší travnatá pláž a jeden stánek s občerstvením.


Jezero Lhota

Pískové pláže jsou obklopeny borovým lesíkem. Pro návštěvníky je k dispozici hygienické zázemí, stánky s občerstvením a hřiště na plážový volejbal. Jezero je vyhlášeným cílem nudistů. Velkokapacitní parkoviště severně od jezera má velikost cca 2.8 ha a odhadovanou kapacitu 1500 osobních automobilů. Parkoviště má částečně zpevněný (škvárový) povrch, k zastínění parkujících aut jsou na něm vysazovány vzrostlé stromy.


Jezero Ovčáry

Jezero je ze tří stran obklopeno poli a zbytek je obklopen lesem. Přilehlé pláže jsou písčité. V sezóně je zde otevřen kemp Kačer s restaurací a parkovištěm. V okolí je rovněž mnoho soukromých rekreačních objektů – chat a chalup. V areálu jezera je umístěn známý klub vodního lyžování Water Ski Club.